Isınma ihtiyacını, ve  sıcak su ihtiyacını karşılamak için kombi kullanırız. Peki en uygun kombi fiyatları ne olduğunu daha önce merak ettiniz mi?

En uygun kombi fiyatları hakkında dikkat edilmesi gereken birçok faktör bulunmaktadır. Birçok kişi ev için ucuz bir kombi alma fikrine önem verse de, yıllarca dayanacak kaliteli bir ürün aldığınızdan emin olmanız önemlidir.

Kombi, soğuk havalarda ısınma ihtiyacı ve dört mevsim sıcak su karşılayan, konutlarda ve iş yerlerinde yaygın şekilde kullanılan, doğalgaz ile çalışan cihazlardır. En uygun kombi fiyatları seçerek farklı alanların ısıtılması mümkündür. Kombi kullanmak istediğinizde kapalı alanın, yalıtım özellikleri ve büyüklüğüne göre satışta olan çeşitli modeller bulunmaktadır.

En uygun kombi fiyatları dikkate alındığında seçtiğiniz model yüksek verim elde edebilir ve dört mevsim sıcak su ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. Farklı modeldeki kombiler sayesinden yalnızca eviniz değil, çeşitli büyüklükteki işyerleri de ısıtılabilir. Konforunuz ile doğru orantılı olarak, ek fonksiyonlara sahip tüm kombileri ürünlerimiz sayfasında bulabilirsiniz.

En uygun kombi fiyatları seçerken yerli ve yabancı markalara göz atmak önemlidir. Günümüzde birçok kişinin evinde, ofisinde ve iş yerlerinde çeşitli markaların ürünleri mevcuttur. Isıtma sistemlerinde olan kombileri doğalgaz hattı olan her konut için kullanabilirsiniz.

Beklentilerinize uygun bir kombi seçmek önemlidir ve bununla ilgili karşınızda çok seçenek vardır. Isıtma ve soğutma ihtiyacınızı güvenli hale getirmek istiyorsanız, son teknoloji yenilikçi tasarıma sahip kombileri seçmek daha doğru olacaktır. Çünkü bazı kombilerde LCD ekranı sayesinde, hatalar olduğunda, arıza kodları ile kolaylıkla sorunu çözülebilmektedir.

Doğalgaz kullanımı günümüzde yaygınlaşmıştır ve en uygun kombi fiyatları ön plana çıkmaktadır. Konutların artmasıyla birlikte markaların rekabetinden doğan uygun kombiler bulabilirsiniz. Servis ağına sahip kombi markalarından en doğrusunu seçerek, enerji tasarrufu yapabilirsiniz.

En uygun kombi fiyatları için karşınızda birden fazla seçenek vardır. Doğalgaz kullanan mekanlardan doğalgaz kullanabilir, isterseniz sadece elektrikli kombiler seçebilirsiniz. Faturalarınızı düşünüyorsanız, en iyi çözüm, doğalgazla çalışan bir kombi almak olacaktır. Böylelikle geniş ağa sahip uzman ekipler ile kurulumu gerçekleştirebilir, gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.

En uygun kombi fiyatları diye araştırma yaptığınızda, karşınıza doğalgaz kullanımına göre modeller karşınıza çıkabilir. Genelde kombiler, kullanım durumuna göre hermetik, bacalı, yoğuşmalı ve tam yoğuşmalı olarak çeşitli gruplara ayrılabilir. Bu konularda çok düşünüyorsanız, kullanıcı yorumları, fiyatlarını analiz ederek sizin için en uygun kombileri seçebilirsiniz.

Doğalgaz Projesi Onayı Kaç Gün Sürer

Eviniz veya ilgili meskeniniz için doğalgaz projesi yaptırmak istediğinizde, mühendis ekipleri mesken için gereken kontrolleri yaparak, deftere çizimini yapar. Mühendis ekip, bilgisayar ortamında yetkili mühendise çizdirip, İGDAŞ yetkili şirketine gönderir ve internet üzerinde İGDAŞ sistemine iletir. Olumlu sürdüğü takdirde doğalgaz projesi onaylama süreci 3 günü bulabilmektedir.

İGDAŞ sanal sistemine sunulan projenin ekiplere ulaşması günleri alabilmektedir ama en kısa sürede tarafına ulaşmaktadır. Doğalgaz tesisatı İGDAŞ mühendisleri tarafından son kontrolleri yapıldıktan sonra, dijital imza biçiminde en fazla 3 gün içinde onaylanır.

Doğalgaz projesi onaylandıktan sonra abone merkezlerine giderek sayacınızı almanız gereklidir. Doğalgaz için abone ücreti alındığından dolayı, sayaç alırken sizden herhangi bir ücret talep edilmez. Kısaca doğalgaz sayacı için ekstradan para ödemenize gerek yoktur.

Doğalgaz projesi için sayaçlar tamamlandıktan sonra gaz açtırma için bazı işlemleri yapmanız gereklidir. Gaz açma randevunuzu siz veya firmanız tarafından alınması önemlidir. Randevu alındıktan sonra 2 gün veya 1 hafta içinde tüm işlemlerinizi doğalgaz projesi için tamamlayabilirsiniz.

Doğalgaz Projesi Fiyatları

Doğalgaz projesi fiyatları firmadan ve yapılan hizmete göre değişiklik göstermektedir. Herhangi bir bölgeniz içini bulunan konum ve mahalle için farklı fiyat bandını görebileceksiniz. Genelde bazı firmalar bu kriterlere dikkat etmeyip, doğalgaz projesi için üstün körü fiyatlar verebilmektedir.

Doğalgaz projesi fiyatları anlamanın en iyi yolu, firmanın İGDAŞ yetkili şirket olup olmadığı ve hizmetin kalite bilgisi sorgusu yapılmalıdır. İGDAŞ yetkisi olan çoğu firma evinizde keşif yaparak, İGDAŞ yetkililerine bilgisayar ortamında bilgi sağlayarak işlemleri yapar. 

İGDAŞ yetkili mühendislik firmalarında gaz açım süresi 7 gün gibi daha az süreye kadar kısalabilmektedir. Doğalgaz projesi fiyatları yetkili mühendis ekipleri veya hizmete göre şekillense de İGDAŞ yetkili şirketleri çoğu zaman ucuzdur. 

En uygun kombi fiyatlarına sahip olmak, iyi ve hızlı  doğalgaz projesi yaptırmak istiyorsanız, İGDAŞ yetkili doğalgaz firmaları işinizi kolaylaştıracaktır.

İlginizi çekebilecek bloglar:

  1. İgdaş Abonelik İşlemleri
  2. Yoğuşmalı Kombi Nedir