Eca Kombi ASE Arızası, günümüzde evlerin çoğunluğunda ısıtma sistemi olarak kombi kullanılır. Özellikle soğuk kış aylarında bulunduğu ortamı oldukça kolay bir şekilde ısıtan kombilerde bazı arıza ve hata kodları bulunur. Bakımı yaptırılmayan ve çalışmasında aksaklıklar olan kombilerde bu söz konusu hata kodları görülür. Bakım ile ilgili uyarı veren kodlardan bir tanesi de Eca Kombi ASE Arızası kodudur. ASE arızası, kombinin kendisinde yer alan bir sorun anlamına gelmez. Her kış, rahat bir şekilde kombi kullanabilmek amacı ile kombi bakımı yaptırmak gerekir. ASE arızası da kombinin yıllık bakım zamanının gelmiş olduğunu gösteren bir işarettir. Bu durumda kombi bakımını yaptırmak için yetkili servisler ile iletişime geçmelisiniz.

Eca Kombi ASE Arıza Kodu Nedir?

Eca Kombi ASE Arızası Verdiğinde, Bu Uyarı Kodundan "Servis Bakım Zamanı" Geldiğinin Bilgilendirilmesidir

Eca Kombi ASE Arızası Verildiği Zaman Ne Yapılmalı?

Eca Kombi ASE arızası verdiği zaman, kombinin kullanımını durdurmak gerekmez. Bu arıza uyarısı ile karşılaşıldığı zaman kombinin bakımını yaptırmak üzere bizi çağırmanız en doğru olandır. Kombiler her ne kadar kullanımı kolay olan sistemlere sahip olsalar da bilmeden yapılacak bir tamirat işlemi büyük sorunlara yol açabilir. Bu nedenle ASE arızası veren bir kombiniz varsa yetkili bir servis ile iletişime geçerek kombinizin yıllık bakımını yaptırabilirsiniz. Kombi bakımı yaptırmak, kombinin ömrünün çok daha uzun olması açısından oldukça önemlidir. Düzenli olarak bakımı yapılan kombilerde kullanım süresi daha uzun olmak ile birlikte, kombinin çalışması da daha kaliteli bir şekilde olur.

Eca kombi ASE Uyarısı Nasıl Giderilir?

Eca kombi ASE Uyarısı nasıl giderilir ve nasıl silinir gibi sorular tarafımıza bolca gelmektedir, hemen cevaplayalım. Bu uyarının aslında bir bilgilendirme olduğunu anlatmıştık, bu arıza kodunu silmek için yapabileceğiniz bir durum yoktur. Hem canınızın güvenliği açısından hem de mal güvenliği açısından kombinizi kullanmamanız gerekmekte. Bu durumda hemen bizi arayıp, kombinizin bakımını yapmamız gerekmektedir. Zaman içerisinde bakım yapılmazsa, kombinin performansında gözle görünür performans kayıplarına neden olacaktır.

İlginizi Çekebilir: 

  1. Vaillant 286 5 3 Kullanıcı Yorumları
  2. Modülasyonlu Oda Termostatı Nedir