Buderus mu Vaillant mı? arasında tercih yapmak isteyen pek çok kişinin aklına bu soru gelip araştırma yapıyor. Bu iki kombi arasındaki en temel fark incelendiğinde modülasyon oranları ve eşanjör yapısı ön plana çıkar. Buderus ve Vaillant kombi de birbirinden farklı avantajlar taşır ve evlerin boyutuna,  yapısına, ısıtma geçmişlerine göre farklı etkiler bırakır. 

Bu nedenle kombilerin markaları karşılaştırıldığında modele ve özelliklere göre karşılaştırma yapılması ’Buderus mu Vaillant mı? sorusuna  daha iyi bir yanıt verilmesini sağlar.

Buderus mu Vaillant mı Daha İyi?

Buderus mu Vaillant mı daha İyi sorusunu soran müşterilerimize Vaillant markasına ait kombiler maksimum ısıtma gücünün Buderus’ta 23 kW olduğunu, Vaillant’ta ise 24 kW olduğu görülür. Buderus’un kullanıcılarına verdiği garanti süresi 3 yıl iken, Vaillant’ın ise 2 yıldır.  Bunun yanı sıra kombi çalışırken meydana gelen ses şiddeti Buderus’ta 47 dB, Villant’ta ise 54 dB’dir. Her iki kombinin de mahal ısıtma verimi %93 ile aynı oranda olmakla birlikte ErP ısıtma verimlilik sınıfı da A sınıfıdır. Sıcak su debisi incelendiğinde Buderus markasına ait sıcak su debisi 12 lt/dk, Vaillant markasına ait sıcak su debisi ise 13,4 lt/dk’dır.

Fiyat aralığı ise her iki kombi markasında da benzerlik göstermektedir. Bu özellikler incelendiğinde eve uygun olan kombi markasının daha iyi olduğu söylenebilir. Tek bir özelliğe ya da fiyata bakılarak kombi markası seçimi gerçekleştirilmemelidir. Evin büyüklüğü,  garanti süresi, kombi özellikleri incelenmeli Buderus mu Vaillant mı? sorusunun yanıtına karar verilmelidir.

Buderus mu Vaillant mı 2022

 Buderus mu Vaillant mı sorusunun cevabını merak eden halkımız, Buderus mu Vaillant mı konusunda düşüncelerimizin hala aynı kalıp kalmadığını merak etmektedirler. Evet, bu iki kombiyi karşılaştırdığımız içeriğimizde düşüncelerimiz hala aynıdır. Bu düşüncelerimiz 2022-2023-2024 yılında dahi olsa aynı olacaktır.

Buderus Özellikleri Karşılaştırma

Aşağıda belirttiğimiz Bederus kombi özellikleri 'Buderus LOGAMAX PLUS GB072' modeline aittir. Diğer Bederus modelleri için web sitemizde arama yapabilirsiniz.


Garanti Süresi:3 Yıl
Maksimum Isıtma Alanı:150 m2
Isıtma Kapasitesi/ Henry:20.000 kcal/H - 83 680 A2
Maksimum Güç:24 kW
Ölçüleri:Y84 x G44 x D35 CM
Enjektör Sayısı:2 Adet
Yüksek Güvenlik:A+ ✅


Vaillant Özellikleri Karşılaştırma

Aşağıda belirttiğimiz kombinin özellikleri Vaillant ecoTEC Intro 'dir. Diğer Vaillant kombi özellikleri için web sitemizde arama yapabilirsiniz.


Garanti Süresi:2 Yıl
Maksimum Isıtma Alanı:
150 m2
Isıtma Kapasitesi/ Henry:
20.000 kcal/H - 83 680 A2
Maksimum Güç:24 kW
Ölçüleri:
Y625 x G400 x D270 mm
Enjektör Sayısı:
2 Adet
Yüksek Güvenlik:
A+✅


Viessmann  Vaillant Karşılaştırma

Kombi alacak kişiler Buderus mu Vaillant mı? sorusundan sonra sıklıkla Viessmann Vaillant karşılaştırmasının yanıtını arar. Viessmann da Vaillant da kombi alacak olan kişilerin sıklıkla tercih ettiği markalardır. Her ikisi de farklı özelliklere sahiptir bu nedenle nasıl ki ’Buderus mu Vaillant mı?’ sorusuna tek bir özelliğe bakılarak yanıt verilemiyorsa Viessmann ve Vaillant karşılaştırmasında da pek çok özelliğe bakılmalıdır.

Viessmann markasına ait olan kombinin özellikleri incelendiğinde bu markanın 24 ay garanti verdiği görülürken, Vaillant’ın da 24 ay garantisi bulunduğu görülür.  Viessmann’ın toplam elektrik tüketimi 150 W, Vaillant’ın ise 80 W’tır. Elektrik tüketimi bakımından inceleme gerçekleştirildiğinde Viessmann’ın daha fazla elektrik tüketimi yaptığı görülür.

Vaillant’ın ses gücü 44 db iken, 45 db’dir.  Aynı zamanda her iki markanın da farklı modelleri bulunduğu için kombilerin fiyatları değişim gösterir. Kombi almak isteyen ancak Viessmann ve Vaillant karşılaştırması yaparak kombi alacak olan kişilerin ilk önce kriterlerine dikkat etmesi gerekir. Bazı özelliklerde Viessmann ön plana çıkarken bazı özelliklerde ise Vaillant ön plana çıkar.

Bu aşamada önemli olan kısım kişilerin beklentileridir. En İyi Kombi’nin ana sayfası üzerinden tercih edilecek olan markanın modellerine bakılabilir ve ürünlerin açıklama kısımlarında yer alan özelliklere bakılarak daha objektif ve net bir karşılaştırma gerçekleştirilebilir. Marka karşılaştırmaları her zaman en iyi sonucu vermeyeceği için birebir model karşılaştırması yapmak daha doğru olur. Ürünler arasında da modellere bağlı olarak fiyat farkı yaşanabilir. Buderus Vaillant Karşılaştırma yaptığımız bu içerikte ürünlerimize göz atmak istemez misiniz?

Dikkatinizi Çekebilecek Kombiler:

İlginizi çekebilecek blog gönderiler:

Buderus mu? Vaillant mı? sorusunda olduğu gibi tek bir özelliğe değil pek çok özelliğe ve modele bakılarak alışveriş gerçekleştirilmelidir, kombiler için eniyikombi.com sitesine göz atmayı unutmayın. Bu şekilde daha iyi bir sonuç elde edilebilir.