100 m2 Ev Doğalgaz Maliyeti, günümüzde evlerde ısınma aracı olarak doğalgaz kullanımı oldukça yaygındır. Pek çok kullanıcı, oturduğu evlerde yeni ısınma sistemlerine geçiş yaparak doğalgaz kurulumu yapıyor. Sıfırdan doğalgaz kullanımına geçecek olan evlerde de pek çok işlem basamağı gerekli oluyor. Proje çizimi, iç ve dış tesisat durumu, kalorifer peteklerinin yerleştirilmesi, kombi, işçilik gibi farklı durumlar bu işlem basamaklarından bazıları.

100 m2 Ev Doğalgaz Maliyeti: ortalama olarak 100m2 büyüklüğündeki bir evin sıfırdan doğalgaz maliyeti yaklaşık olarak 30.000 ile 40.000 Türk Lirasıdır. İşçilik maliyetleri, kombi ücreti gibi durumlar ile bu fiyatlarda farklı değişimler de yaşanabilir.

Doğalgaz sistemi ile ısınmak isteyen kullanıcıların bu durumların hepsini hesaplayarak maliyetlerini ortaya çıkarması gerekiyor. Listede yer alan durumlara sahip olabilir, farklı farklı yetkililere bu işlemleri yaptırabilirsiniz. Kombinizi kendiniz satın alarak sonrasında tesisat ve kurulum işlemlerini yaptırmanız da mümkün. Yetkili servisler ya da kombi işletmeleri ile iletişime geçerek doğalgaz maliyetinizi öğrenebilirsiniz.

Kombi markası, evde talep edilen tesisat biçimi, peteklerden istenilen verim, basınç gibi durumlarda fiyat farklılıkları görülür. Doğalgazın kullanım durumu da faturaya yansıyacak ve temel bir maliyet sonucu ortaya çıkaracaktır. 100 m2’lik bir daire için proje çizimi. Kombi, tesisat, çeşitli ürün giderleri ve işçilik gibi giderler 20.000 ile 40.000 lira civarında bir maliyet ortaya çıkar.

Kombi giderleri, doğalgaz açılım aşaması gibi etkenler ile bu fiyat değişkenlik gösterir. En doğru maliyet hesaplamasını yapabilmek adına eniyikombi.com iletişime geçebilirsiniz. Telefon numaramız: 0216 642 6 642

100 m2 Ev Doğalgaz Maliyeti 2023

100 m2 ev doğalgaz maliyeti bütün işlem, işçilik ve malzemeleri ile birlikte 2023 yılında 25.000 ve 40.000 lira civarındadır. Burada fiyatları belirleyen temel durum, kullanıcının istekleridir.

Sıfırdan bütün işlemleri yapmak için belirli bir fiyat olduğu gibi kombi ücretinin düşülmesi gibi etkenler ile fiyat değişimi olabilir. Evde yer alan ısı yalıtım durumu, evde ihtiyaç duyacağınız kombi ve tesisat biçimi için önemli bir kriterdir. 100 m2 ev doğalgaz maliyeti hesaplaması için tek tek her aşama için fiyat alabileceğiniz gibi bütün işlemleri tek bir işletme ile çalışarak da yaptırabilirsiniz.

Rahat bir şekilde kurulumu yapılan doğalgaz sistemi ile kış aylarında sıcak bir evde oturmak mümkündür. Evinize doğalgaz tesisatı kurmak için bu alanda faaliyet gösteren firmalar ile iletişime geçerek size en uygun olanı tercih etmelisiniz.

2023 yılı genelinde işçilik ve kombi maliyeti dahil olarak sıfırdan doğalgaz kurulumu 30.000 lira civarındadır. Kombi ücretinin düşülmesi ile bu fiyat 5.000 ila 10.000 arasında daha uygun fiyatlı olabilir. İşçilik ve malzeme maliyetleri de yine kullanıcının kendi halledebileceği durumlarda daha uygun fiyatlı olacaktır. Bu işlemler dışında doğalgaz bağlanacak olan ev için doğalgaz abonelik açtırma bedelleri ve faturalar da maliyet hesaplaması yapılırken dikkat edilmesi gereken unsurlardır.

100 m2 Ev Doğalgaz Faturası Ne Kadar Gelir?

100 m2 ev için doğalgaz faturası güncel dönemde kullanım oranına göre değişiklik göstermek ile beraber 1500 ile 2000 lira arasında olur. Günlük kullanım bedeli ortalama olarak 65 lira civarındadır. Soğuk kış mevsiminde gaz kullanımı günlük ortalamada 10 metreküptür. Bu durumda ise her gün kullanım yapılması halinde 1800 liraya yakın bir doğalgaz faturası ortaya çıkar.

Doğalgaz kullanım oranına ve kullanım biçimine bağlı olarak faturalarda daha farklı ücretler yer alabilir. Düşük derecede sürekli olarak doğalgaz kullanımı yapmak en çok tercih edilen ve ekonomik olan yöntemdir.

İlginizi çekebilir:

  1. Modülasyonlu Oda Termostatı Nedir